Skip links
kampyapilacakyerler

Türkiye’de En İyi Kamp Yapılacak Yerler

Ülkemiz kamp yapmak için muhteşem güzellikleri içerisinde barındıran oldukça güzel bir ülkedir. Kamp yapmayı sevenler için birbirinden güzel alternatif bölgeler oluşturan ülkemizde keyifli bir kamp deneyimi geçirmek mümkün. Yaz kış farketmeksizin bu kamp yerlerinde muhteşem deneyimleri deneyimleme imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer bir pikap araca sahipseniz ve kamp yapmak istiyorsanız Stork Camper markasını tercih ederek güzel bir kamp yapma deneyimine sahip olabilirsiniz. Kampçılara uygun bir şekilde takılıp çıkarılabilir özel kabin ile kamp deneyiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Türkiye’de pek çok alanda kamp yapma şansınız bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyen kişiler özellikle internette veya başka platformlarda kamp yapılacak yerler şeklinde araştırma yaparak bulunduğu bölgeye en yakın kampların araştırmasını yapmaktadırlar.
kampyapilacakyerler

 Marmara Bölgesi Kamp Yerleri

Marmara bölgesinde hem ücretli hem de ücretsiz olan pek çok kamp yeri bulunmaktadır. Coğrafi konum itibari ile Marmara bölgesinde hem deniz kıyısında hem de ormanlık alanlarda kamp yapılacak yerler listesine ulaşarak buralarda kamp yapabilirsiniz.

 1) Kocayayla Kamp Alanı

Marmara bölgesinde kamp yapılacak yerler denilince akla ilk gelen yerlerin başında Kocayayla kamp alanı gelmektedir. Kocayayla kamp alanı Marmara bölgesi şehirlerinden olan Bursa şehrinde yer alan bir kamp alanıdır. Kocayayla kamp alanına ulaşarak buradaki her türlü kamp imkanından yararlanmak mümkündür. Stork camper markasını tercih ettiğinizde pikap aracınıza bağlanan özel kabin sayesinde konaklamayı en iyi şekilde yapabileceksiniz.

Kocayayla kamp alanı bu bölgenin en yüksek yaylası ve kamp alanı olarak göze çarpıyor. Tamamen ücretsiz bir kamp alanıdır.

 2) Kilimli Kamp Alanı

Bir başka güzel kamp alanı da kilimli göl kamp alanıdır. Kilimli kamp alanının en önemli özellikleri arasında içerisinde göl olmasıdır. Bundan dolayı kamp yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesidir. Kilimli kamp alanı yine Bursa’da bulunan bir kamp alanıdır. Bu kamp alanında birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanı çevresinde ayrıca su ihtiyacınızı karşılamanız açısından çeşme de yer almaktadır. Uludağ’ın zirvelerinde yer alan bu kamp alanı kampçıları Marmara bölgesinde en çok tercih ettiği kamp alanlarından bir tanesidir.

Burada çadır kurma gibi zahmetlere girişmeden Stork Camper markası ile pikap aracınızı rahatlıkla verilen kabin ile birlikte kolayca takarak çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 3) Ormanlı Plajı

Ormanlı plajı özellikle yaz aylarında muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz bir kamp yeridir. İstanbul’da kamp yapmak isteyen kişiler için Marmara bölgesinin en güzel kamp alanları arasında ormanlı plajı kamp alanı gelmektedir. Ormanlı plajı kamp alanında her türlü kamp imkanı yer almaktadır. İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer alan bir kamp alanıdır. Kamp yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen ve sevilen kamp alanları arasındadır.

 Ege Bölgesi Kamp Yerleri

Ege bölgesi ülkemizin en güzel bölgeleri arasındadır. Özellikle yaz aylarında pek çok kişi tarafından bu bölge tatil amaçlı da tercih edilmektedir. Ege bölgesinde muhteşem bir kamp deneyimi yaşamak mümkündür. Kamp yapılacak yerler listesinin en güzel kamp alanları Ege bölgesinde içerisinde yer almaktadır.

 1) Karagöl Kamp Alanı

Karagöl kamp alanı Ege bölgesinin en meşhur kamp alanlarından bir tanesidir. Ege bölgesinde kamp yapılacak yerler araştırması yaptığınızda Karagöl kamp alanı karşınıza ilk çıkması muhtemel olan yerlerdendir. Karagöl kamp alanında konaklama imkanını Stork Camper aracılığı ile çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu markayı tercih ederek pikap aracınızı kolayca bir kamp için barınak haline getirmeniz mümkündür.

Karagöl kamp alanı İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan bir kamp alanıdır. Aynı zamanda bu kamp alanında bir de göl bulunmaktadır.

 2) Bozcaada Kamp Alanı

Ege bölgesinin en iyi kamp alanları arasında gösterilen Bozcaada kamp alanı yine tercih edilebilecek en güzel kamp yapılacak yerler listesinde bulunmaktadır. Bozcaada’nın tam güneyinde kalan bu kamp alanında her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Pek çok kampçının tercih ettiği yerlerdendir. Ayazma plajına da tam olarak 300 metre yakınlıkta yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında burada konaklama imkanı bulabilirsiniz. Pikap aracınıza bağlanan yaşam kabini ile Stork Camper aracılığıyla aracınızı muhteşem bir karavana çevirmeniz mümkündür.

kampyapilacakyerler

3) Fethiye Kabak Koyu

Ege bölgesinde yer alan doğal kamp alanlarından olan Fethiye Kabak koyu da sürekli olarak tercih edilen ve yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir yerdir. Fethiye Kabak koyu Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Burası aynı zamanda Ölüdeniz’e oldukça yakın bir yerdir. Muhteşem bir manzarası bulunan Fethiye Kabak koyu bölgenin en meşhur kamp yapılacak yerler listesinde bulunur.

Ayrıca ilginizi çekebilir : Pikap Karavan Nedir? Neden Tercih Edilmeli?

 Akdeniz Bölgesi Kamp Yerleri

Ülkemizin saklı cennetlerini içerisinde barındıran Akdeniz bölgesi tatil bölgesi olarak da bilinmektedir. Akdeniz bölgesinde ayrıca oldukça güzel kamp yerleri bulunmaktadır. Kamp yerlerine giderek kamp yapılacak yerler listesinde çok güzel alanlarda kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

 1) Olimpos

Olimpos Akdeniz bölgesinde ki en meşhur kamp alanları arasında yer almaktadır. Eğer Akdeniz bölgesinde kamp yapmayı düşünüyorsanız Olimpos’u tercih edebilirsiniz. Olimpos Türkiye’nin en iyi kamp yapılacak yerler arasında bulunmaktadır. Bu kamp alanı ayrıca denize de oldukça yakındır. Bu kamp alanının sımsıcak havası yer almakta. Yani rahat bir konaklama yapabilirsiniz. Pikap aracınız ile gelerek pikap aracınızı modüler bir yaşam kabini haline getirebilirsiniz.

Stork Camper aracılığı ile bu bölgede rahatça bir kamp yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Olimpos Türkiye’nin en gözde kamp yapılacak yerler arasında bulunan bir bölgedir.

 

 2) Patara

Patara hem bir kamp alanı hem de Akdeniz bölgesinin en uzun plajıdır. Patara kamp yapma olanaklarının en iyi olduğu yerlerdendir. Akdeniz bölgesinde güzel bir kamp alanı arıyorsanız bu bölge tam da size göre. Aynı zamanda oldukça tarihi bir bölge olan Patara yeri Akdeniz bölgesinde herkes tarafından tercih edilmektedir.

 

 3) Dedegöl Dağı

Akdeniz bölgesinin ücretsiz kamp yapma olanakları arasında yer alan Dedegöl dağı, Isparta’nın en güzel yerlerindendir. Isparta’nın saklı güzellikleri arasında gösterilen bu Dedegöl dağı muhteşem manzaraya sahip bir yerdir. Isparta’nın Melikler yaylasında yer alan Dedegöl dağı, rahatça kamp yapma olanağı fırsatı yakaladığınız bir yerdir. Dedegöl dağında ayrıca kamp yaparken trekking yapma imkanına da sahip olacaksınız. Ayrıca gezmek için de Dedegöl dağı bir numaradır. Bölgede yer alan tarihi mağaraları gezebilir buralarda konaklayabilirsiniz.

 

 4) Taşucu

Taşucu Mersin’de bulunan bir kamp bölgesidir. Mersin’in saklı cennetlerinden bir tanesi olarak bilinir. Bu bölgeye gelerek pikap aracınız ile birlikte tek bir kullanıcı tarafından rahatça takıp çıkarabileceğiniz kabin yeri ile aracınızı muhteşem bir konaklama alanına çevirebilirsiniz. Bunun için Stork Camper markasını tercih ederek uygun fiyatlarla muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik Stork Camper markası müşterilerin isteğine yönelik tasarımlar ile dikkat çekmektedir.

 

 5) Geyikbayırı

Akdeniz’in muhteşem kamp alanlarından bir tanesi de Geyikbayırıdır. Geyikbayırı özellikle yaz aylarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü bu kamp alanı tam olarak plaja yakın bir konumda yer almaktadır. Hem konaklama hem de güzel bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz Geyikbayırı Akdeniz’in en çok tercih edilen kamp bölgelerinden olarak bilinir.